OFERTA

Unico Dragon 6XXL - wkład do kominka portalowego

Unico – Firma wielokrotnie nagradzana złotym i brązowympłomieniem „Świata Kominków”, nagrodą EKO-Inspiracji 2014.

Wkład Dragon 6 XXL – wkład dedykowany do kominków portalowych. Urządzenie charakteryzuje się dużym przeszkleniem i stosunkowo umiarkowaną mocą 12 kW. Środek wykończony jest perfekcyjnie, na szczególną uwagę zasługują ramy drzwi od środka, oraz sam front kominka. Możliwy zakup wkładu w konfiguracji z podwójną szybą.

Podstawowe różnice pomiędzy wkładami MODERN I RASTER:

Seria MODERN:

– wyłożenie paleniska szamotem
– szyba zwykła w stalowej ramie drzwi
– klamka okrągła

Seria RASTER:

– wyłożenie paleniska ceramiką REFRABOX
– szyba z sitodrukiem
– bezramowe drzwi (nie widoczna rama od frontu)
– klamka Design

Występuje również wersja TREND – z szerszą ramą drzwiową, klamką design i ciemnym wykończeniem środka.

Komora spalania, jak i ściany oraz podłoga wkładu wyłożone są ceramiką ogniotrwałą o wysokiejpojemności cieplnej w zależności od modelu – (Refrabox lub szamot), która kontroluje sprawne przesyłanie ciepła w urządzeniu. Pozwala tona uzyskanie wysokiej temperatury w kominku, optymalizuje również proces spalania a co najważniejsze – niepozwala na zabrudzenie się szyby nawet stosując drewno o podwyższonej wilgotności. Wkład możnazamówić z szybą zwykłą lub z sitodrukiem – wykonanym nadrukiem, który wizualnie powiększa frontwkładu. Wkład można doposażyć w podwójną szybę, która podwyższa temperaturę komoryspalania oraz przyczynia się do zachowania czystości szyby. Dodatkowym, istotnym aspektem jestzmniejszenie promieniowania ciepła na zewnątrz na rzecz przekazania go do elementówakumulacyjnych jeśli wkład został w takie kominek wyposażony.Wkład posiada bardzo dobrze rozwiązany obieg powietrza w komorze spalania. Dzięki innowacyjnejkonstrukcji w zależności od fazy palenia powietrze może być dostarczone równocześnie z listwydolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania.

Do wyboru mamy również kilka wzorów klamek, w przypadku modelu RASTER i TREND w gratisie, natomiastMODERN za dopłatą.

Wkład można również wyposażyć w elementy akumulacyjne znacznie zwiększające oddawanie ciepła po wygaszeniupaleniska. Instalacja tych rozwiązań akumulacyjnych, głównie polega na układaniu ich na wkładziekominkowym wzdłuż rury dymowej, lub przez wykorzystanie elementów ażurowych zawieszanych nabokach wkładu.Elementy betonowe, odbierając i akumulując ciepło, ograniczają również okresowe przegrzewanie się pomieszczeń wyrównując bilans cieplny budynku. Tylko takie rozwiązania gwarantująbezpieczeństwo użytkowania ze względu na sposób zabudowy.Do dyspozycji mamy kilka możliwości.

– Płyty (ażury) akumulacyjne boczne

– TERMO akumulacyjne nadstawki wraz z systemowym stojakiem na wkład z ciężkiego betonu

akumulacyjnego AkuMix.

Dane techniczne :

Moc grzewcza [kw] 12
Szyba zwykła [mm] płaska 649 x 495
Szyba z nadrukiem [mm] płaska 713 x 561
Wysokość wkładu [mm] 1301
Szerokość wkładu [mm] 777
Głębokość wkładu [mm] 460
Sprawność [%] 78
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3,5
Ciężar [kg] 200
Średnica komina [mm] 181
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 98