OFERTA

Unico Dragon 4B XL - szyba boczna

Unico – największa na dolnym śląsku firma zajmująca się produkcją stalowo- szamotowych wkładów kominkowych. Firma istnieje na rynku od 1988r, jest laureatem wielu nagród branżowych. Wielokrotnie nagradzana złotym i brązowympłomieniem „Świata Kominków”, nagrodą EKO-Inspiracji 2014.

Wersja z oznaczeniem 4B XL posiada wysoką szybę boczną bez szprosa, dzięki temu mamy możliwość większego podziwiania ognia. Wkład idealnie wpasowuje się w nowoczesny design. W zależności od wybranego modelu może być jednolita gięta lub dzielona.

Podstawowe różnice pomiędzy wkładami MODERN I RASTER:

Seria MODERN:

– wyłożenie paleniska szamotem
– szyba zwykła w stalowej ramie drzwi
– klamka okrągła
– szyba dzielona ( na życzenie za dopłatą jednolita )

Seria RASTER:

– wyłożenie paleniska ceramiką REFRABOX
– szyba z sitodrukiem – jednolita gięta
– bezramowe drzwi (nie widoczna rama od frontu)
– klamka Design

Komora spalania we wkładzie Unico Dragon 4B XL, jak i ściany oraz podłoga wkładu wyłożone zostały ceramiką ogniotrwałą o wysokiejpojemności cieplnej w zależności od modelu – (Refrabox lub szamot), która kontroluje sprawne przesyłanie ciepła w urządzeniu. Pozwala tona uzyskanie wysokiej temperatury w kominku, optymalizuje również proces spalania a co najważniejsze – niepozwala na zabrudzenie się szyby nawet stosując drewno o podwyższonej wilgotności. Wkład możnazamówić z szybą zwykłą lub z sitodrukiem – wykonanym nadrukiem, który wizualnie powiększa frontwkładu. Wkład można doposażyć za dopłatą w podwójną szybę, która podwyższa temperaturę komoryspalania oraz przyczynia się do zachowania czystości szyby. Dodatkowym, istotnym aspektem jestzmniejszenie promieniowania ciepła na zewnątrz na rzecz przekazania go do elementówakumulacyjnych jeśli wkład został w takie kominek wyposażony.Wkład posiada bardzo dobrze rozwiązany obieg powietrza w komorze spalania. Dzięki innowacyjnejkonstrukcji w zależności od fazy palenia powietrze może być dostarczone równocześnie z listwydolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania.

Do wyboru mamy również kilka wzorów klamek, w przypadku modelu RASTER w gratisie, natomiastMODERN za dopłatą.

Dragon 4B XL można również wyposażyć w elementy akumulacyjne znacznie zwiększające oddawanie ciepła po wygaszeniupaleniska. Instalacja tych rozwiązań akumulacyjnych, głównie polega na układaniu ich na wkładziekominkowym wzdłuż rury dymowej, lub przez wykorzystanie elementów ażurowych zawieszanych nabokach wkładu.Elementy betonowe, odbierając i akumulując ciepło, ograniczają również okresowe przegrzewanie się pomieszczeń wyrównując bilans cieplny budynku. Tylko takie rozwiązania gwarantująbezpieczeństwo użytkowania ze względu na sposób zabudowy.Do dyspozycji mamy kilka możliwości.

– Płyty (ażury) akumulacyjne boczne

– TERMO akumulacyjne nadstawki wraz z systemowym stojakiem na wkład z ciężkiego betonu

akumulacyjnego AkuMix.

Dane techniczne :

Moc grzewcza [kw] 5 – 17
Szyba zwykła [mm] narożna 685+343 x 396
Szyba z nadrukiem [mm] narożna 732+391 x 471
Wysokość wkładu [mm] 1103
Szerokość wkładu [mm] 764
Głębokość wkładu [mm] 566
Sprawność [%] 76
Ciężar [kg] 185
Średnica komina [mm] 201
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 125