OFERTA

Unico Dragon 2 Duo

Unico – największa na dolnym śląsku firma, która zajmuje się produkcją stalowo- szamotowych wkładów kominkowych. Firma pochwalić się może sporą tradycją, istnieje na rynku od 1988r. Jest laureatem wielu nagród. Wielokrotnie była nagradzana złotym i brązowympłomieniem „Świata Kominków”, nagrodą EKO-Inspiracji 2014.

Wkład Unico Dragon 2 Duo jest najchętniej wybieraną (z racji gabarytów) przez klientów konstrukcją stalowo – szamotową z zamkniętą komorą z drzwiami po obu stronach paleniska. Wkład posiada podwójne przeszklenie vis-a-vis. Dostępny jest w dwóch wersjach wyposażenia, modern i raster.

Podstawowe różnice pomiędzy wkładami MODERN I RASTER:

Seria MODERN:

– wyłożenie paleniska szamotem
– szyba zwykła w stalowej ramie drzwi
– klamka okrągła

Seria RASTER:

– wyłożenie paleniska ceramiką REFRABOX
– szyba z sitodrukiem
– bezramowe drzwi (nie widoczna rama od frontu)
– klamka Design

Komora spalania wkładu Dragon 2 Duo, jak i ściany oraz podłoga wyłożone zostały ceramiką ogniotrwałą, charakteryzującą się wysoką pojemnością cieplną w zależności od modelu – (Refrabox lub szamot), która kontroluje sprawne przesyłanie ciepła w urządzeniu. Pozwala tona uzyskanie wysokiej temperatury w kominku, optymalizuje również proces spalania a co najważniejsze – niepozwala na zabrudzenie się szyby nawet stosując drewno o podwyższonej wilgotności. Wkład możnazamówić z szybą zwykłą lub z sitodrukiem – wykonanym nadrukiem, który wizualnie powiększa frontwkładu (w zależności od wybranego modelu modern-raster). Unico Dragon 2 Duo, jak każdy model, można doposażyć w podwójną szybę, która podwyższa temperaturę komoryspalania oraz przyczynia się do zachowania czystości szyby. Dodatkowym, istotnym aspektem jestzmniejszenie promieniowania ciepła na zewnątrz na rzecz przekazania go do elementówakumulacyjnych jeśli wkład został w takie kominek wyposażony.Wkład posiada bardzo dobrze rozwiązany obieg powietrza w komorze spalania. Dzięki innowacyjnejkonstrukcji w zależności od fazy palenia powietrze może być dostarczone równocześnie z listwydolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania.


Do wyboru mamy również kilka wzorów klamek, w przypadku modelu RASTER w gratisie, natomiastMODERN za dopłatą.

Wkład po mimo zastosowania podwójnych drzwi, można również wyposażyć w elementy akumulacyjne znacznie zwiększające oddawanie ciepła po wygaszeniupaleniska. Instalacja tych sprawnie działających rozwiązań akumulacyjnych, głównie polega na układaniu ich na wkładziekominkowym wzdłuż rury dymowej, lub przez wykorzystanie elementów ażurowych zawieszanych nabokach wkładu.Elementy betonowe, odbierając i akumulując ciepło, ograniczają również okresowe przegrzewanie się pomieszczeń wyrównując bilans cieplny budynku. Tylko takie rozwiązania gwarantująbezpieczeństwo użytkowania ze względu na sposób zabudowy.Do dyspozycji mamy kilka możliwości.

– Płyty (ażury) akumulacyjne boczne

– TERMO akumulacyjne nadstawki wraz z systemowym stojakiem na wkład z ciężkiego betonu

akumulacyjnego AkuMix.


Dane techniczne :

Moc grzewcza [kw] 4 – 12
Szyba zwykła [mm] płaska 545 x 362
Szyba z nadrukiem [mm] płaska 611 x 428
Wysokość wkładu [mm] 1015
Szerokość wkładu [mm] 674
Głębokość wkładu [mm] 506
Sprawność [%] 78
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 150 – 300
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3 – 4
Ciężar [kg] 120
Średnica komina [mm] 181
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 98