OFERTA

Piec wolnostojący ? Zalety piecyków wolnostojacych..

Zalety piecyków wolnostojących

Jotul Group jako marka globalna, ma w swojej ofercie sporą ilość różnego rodzaju pieców wolnostojących. Poczynając od klasycznych żeliwnych konstrukcji, poprzez nowoczesne i bardzo zaawansowane technologicznie produkty SCAN. Często klienci odwiedzający nasz Salon Kominkowy SCH-KOM Jotul Rzeszów, mieszczący się przy Al. Armii Krajowej 4a, budynek DEXA, wertując strony katalogów i zastanawiając się nad wyborem – kominek tradycyjny czy piec wolnostojący popularnie zwany kozą, zadają nam pytanie – " o co chodzi z tymi piecami? W czym one są niby lepsze od kominków, zwykłych wkładów kominkowych, jakie są ich zalety..?"

Dla wprawnego w tematach kominkowych odpowiedź nasuwa się sama. Musimy wiedzieć że w dzisiejszych trudnych czasach, my jako ludzie – potencjalni klienci, często mieszkamy w domach jednorodzinnych, lub mieszkaniach, stąd i lubimy rzeczy kompaktowe, ciekawe, przenośne i zarazem ergonomiczne, takie, których funkcja grzewcza została zamknięta w dopracowanej ciekawej formie. Stąd wydawać się może, wynika popularność pieców wolnostojących w wielu krajach Europy. Faktem jest że niestety, jeszcze w Polsce nadal jest to urządzenie średnio popularne, choć wydawać by się mogło, że w sumie idealne do naszych domów i co ciekawe dla naszych portfeli, gdyż naprawdę dobrej jakości piec możemy zakupić w cenie przeciętnego kominka, zabudowanego przeciętną obudową. Więc może warto przybliżyć sobie zatem zalety piecyków wolnostojących, popularnie nazywanych w Polsce kozami.

1)
Nie kupujesz przysłowiowego kota w worku

Klient decydując się na piec, z góry wie w szczegółach, jak wygląda, z jakich materiałów jest wykonany piec, wie również jakie ma parametry, gabaryty i jaka jest jego cena. Nie ma potrzeby mierzenia, wyliczania, poszukiwania materiałów wykończeniowych, ani ich dobierania. Wystarczy jedna przemyślana decyzja i finał kominkowych (piecowych) poszukiwań mamy gotowy.

2)
Koszty zakupu
Faktem jest, i nie można tego ukryć, że piece wolnostojące to zdecydowanie mniejszy wydatek, od porównywalnych jakością i klasą kominków.Do kwoty około 10 tysięcy złotych, na rynku mamy spory wybór pieców zarówno konstrukcji żeliwnej, jak i stalowej, a co trzeba zaznaczyć, często o atrakcyjnym nowoczesnym wzornictwie. Droższe z pewnością będą specjalne urządzenia, przeznaczone do opalania peletem, jak również z różnego rodzaju dodatkami – krążkami akumulacyjnymi, lub płaszczem wodnym. Wspaniałe, ale i droższe są piece wyłożone kaflami piece lub steatytem. Na uwagę zasługują również i piece wolnostojące o bardziej nowatorskim i wyszukanym wzornictwie – jak choćby ich wiszące odpowiedniki.

3)
Małe piece są piękne
Obecnie większość budowanych na terenie Polski domów opiera się na gotowych, kupionych projektach, które są zazwyczaj przygotowywane, powiedzieć sobie musimy szczerze, na ilość, a nie na przysłowiową jakość. Często w wielu z projektów miejsce, które jest przeznaczone na kominek ładnie wygląda tylko na projekcie, a w rzeczywistości często okazuje się potem, że jest średnio wystarczające nawet dla zupełnie przeciętnych, czy nawet i małych gabarytowo kominków. Z rozwiązaniem takiego problemu z pomocą przyjdzie poczciwy piec wolnostojący, który doskonale radzi sobie w takim środowisku i zagospodaruje naszą ograniczoną przestrzeń.

4)
Spora ilość wydzielanego ciepła
Piece wolnostojące to doskonałe "meble" do dogrzewania pomieszczenia, w którym są zainstalowane. Klienci wiedzą o ogrzewaniu pieców przez powietrze, jego ruch – konwekcję, lub radiację (promieniowanie), ale i sporo osób jednak nie wie, że na rynku dostępne są również, "urządzenia do zadań specjalnych" – szereg tego typu urządzeń to piece z płaszczem wodnym, które podłączone do układu centralnego ogrzewania w domu, bez problemu ogrzeją wodę w grzejnikach instalacji, lub piece z zamontowanymi dodatkowymi krążkami masy akumulacyjnej. Piece mogą być wyłożone steatytem lub kaflami, które sprawiają, że miłe ciepło oddawane jest jeszcze przez długi czas. Występują również piece (uzależnione jest to od konstrukcji pieca – obudowy steatytowe Jotul) podłączone do systemu DGP, co umożliwia delikatne dogrzanie wybranych pomieszczeń.

5)
Obecne piece wolnostojące tomix kształtów, kolorów i faktur
Dzisiejsze wzornictwo przemysłowe pozwala na dowolne kreowanie form i kształtów pieców wolnostojących. Bogactwo wizualne oferty pieców potrafi naprawdę przyprawić o zawrót głowy, nawet osobę z branży. Małe lub duże, wysokie jak i niskie, smukłe czy pękate, na pojedynczej stopie, narożne, kształty walcowate lub prostopadłościany. Piece mogą być zarówno przeszklone z kilku stron. Wykończone stalą lub żeliwem. Piece to również kafle – udekorowane barwnymi kaflami, w różnych fakturach i wzorach. Wzornictwo przemysłowe i obecny wszechobecny kunszt producentów pozwala nam na konfigurację pieca również z kamieniami, jak steatyt czy piaskowiec, może być i ze szkłem, stalą szczotkowaną lub nawet i postarzaną rdzą czy też znaną i lubianą od lat emalią w wielu kolorach. Wielość oferty piecyków dopełnić mogą dodatkowe elementy dostępne do konfiguracji pieców, dodatki proponowane przez projektantów, choćby półki, lub schowki na drewno. Jako dodatkowe opcje możemy również dokupić płyty grzejne lub piekarnik, są do niektórych i ławki, siedziska.

6)
Nowy trend z piecami wolnostojącymi – "zabierz mnie ze sobą"
Pęd życia sprawia że w obecnych czasach, dość częste są przeprowadzki. Jest to element życia, który wchodzi w nasz życiowy scenariusz, dlatego warto zaznaczyć, że decydując się na piec wolnostojący, możemy śmiało razem z naszymi dobrami rodowymi, lub ulubionymi meblami, bibelotami, książkami itp. spakować i również jego – naszego domownika, z którym zżyliśmy się tyle lat, który oddał nam tyle ciepła i śmiało przetransportować do nowego domu..

Jasno musimy powiedzieć że piece wolnostojące zalet mają naprawdę wiele. Bez wątpienia i na pewno nie gorzej niż zwykły kominek zaprezentują się w salonie i świetnie spełnią swoją rolę. Warto więc wziąć je pod baczną uwagę przy naszych wyborach kominkowych, i napewno nie spisywać na straty. Piece są urokliwe, bardzo dobrze wpisowują się we wnętrza, dlatego jeśli któryś naprawdę nam się spodoba, warto dać mu szansę i pozwolić, by nie tylko podczas zimowych wieczorów rozpieszczał nas widokiem ognia i ciepłem, ale i brylował w salonie jako mebel i w letnie dni.