Kominki z Norwegii

Kominki z Norwegii

OFERTA

/ Wkłady kominkowe / Unico / Wkłady wodne

Wkłady kominkowe / Unico / Wkłady wodne

Unico Nemo 2 TopEco

Unico Nemo to seria wkładów kominkowych wodnych, z zamkniętą komorą spalania. Idealnie nadają się do rekuperacji. 

Podstawowe różnice pomiędzy wkładami MODERN I RASTER:

Seria MODERN:

- wyłożenie paleniska szamotem
- szyba zwykła w stalowej ramie drzwi 
- klamka okrągła

Seria RASTER:

- wyłożenie paleniska ceramiką REFRABOX
- szyba z sitodrukiem
- bezramowe drzwi (nie widoczna rama od frontu)
- klamka Design

Wkłady kominkowe UNICO TopECO charakteryzują się szeregiem szczegółów -  tym iż płaszcz wodny został konstrukcyjnie umieszczony nad komorą paleniskową. Umieszczenie w urządzeniu wymiennika wodnego secjalnie nad paleniskiem umożliwiło uzyskanie wysokiej sprawności –  rzędu 87% i bardzo niskiej emisji CO która spełnia surowe normy certyfikatu BimSchV 2. Zaznaczyć ponad to trzeba że komora spalania, jak i ściany oraz podłoga wyłożone zostały secjalną ceramiką ogniotrwałą o wysokiej pojemności cieplnej  - (Refrabox lub szamot). Ceramika która kontroluje sprawne przesyłanie ciepła do płaszcza wodnego. Wszystkie wkłady Nemo oznaczone serią TopEco są jednymi z najnowszych technologicznie na rynku i  posiadają komorę paleniska wyłożoną dwoma warstwami materiału – 30 mm izolacją i 30 mm szamotem lub ceramiką Refrabox. Pozwala to urządzeniu na uzyskanie wysokiej temperatury w komorze, optymalizuje również proces spalania a co najważniejsze – nie pozwala na zabrudzenie się szyby nawet stosując drewno o podwyższonej wilgotności. Wkład można zamówić z szybą zwykłą lub z wykonanym nadrukiem sitodrukowym - rastrem, który wizualnie powiększa front wkładu. Produkt można doposażyć w podwójną szybę, która podwyższa temperaturę komory spalania oraz przyczyna się do zachowania czystości szyby. Dodatkowym, istotnym aspektem podwójnego przeszklenia jest zmniejszenie promieniowania ciepła na zewnątrz, do pomieszczenia, na rzecz przekazania go do płaszcza wodnego.

Wkład posiada bardzo dobrze rozwiązany obieg powietrza w komorze spalania. Dzięki innowacyjnej konstrukcji w zależności od fazy palenia powietrze może być dostarczone równocześnie z listwy dolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania. Ilość powietrza docierającego do wkładu jest wówczas wysoka co ma dobry wpływ na rozpalanie się podpałki i na rozpoczęcie właściwego procesu palenia. Przesuwając dźwignię zamyka się stopniowo powietrze „dolne” i w pozycji środkowej całość powietrza dociera do komory tylko „z góry” – faza zasadnicza. Dalsze przesuwanie suwaka powoduje stopniowe domykanie powietrza pierwotnego aż do momentu jego całkowitego zamknięcia. Jedynym powietrzem dopływającym wówczas do komory spalania, podtrzymującym żar w palenisku jest powietrze wtórne dostarczone specjalnymi kanałami do otworów, które znajdziemy w tylnych narożnikach komory spalania Powietrze wtórne ma pozytywny wpływ na dopalanie spalin przez co równocześnie skutecznie ogranicza emisję szkodliwych substancji oraz podwyższa sprawność wkładu.

Do wyboru mamy również kilka wzorów klamek, w przypadku modelu RASTER w gratisie, natomiast MODERN za dopłatą.

Do wkładu musimy również obligatoryjnie dokupić elektroniczny sterownik do sterowania pompami, doprowadzeniem powietrza do wkładu. Sterownik dobierany jest w zależności od układu – bufor lub bez bufora. Należy również zwrócić uwagę na fakt że sterownik możemy wybrać spośród kilku rodzajów wykończenia.

Do wkładu do układu zamkniętego należy również dokupić zawór termiczny !!

Dame techniczne:

 
Moc grzewcza [kw] 16
Szyba zwykła [mm] płaska 545 x 362
Szyba z nadrukiem [mm] płaska 611 x 428
Wysokość wkładu [mm] 1228
Szerokość wkładu [mm] 758
Głębokość wkładu [mm] 437
Sprawność [%] 87
Średnie zużycie opału max [kg/h] 4 - 5
Ciężar [kg] 235
Średnica komina [mm] 181
Pojemność wodna [l]/td> 49
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 98
Moc grzewcza obiegu wodnego [kW] 6 - 12

Ta strona korzysta z cookies OK