OFERTA

Unico Nemo 2 Duo

Unico Nemo to seria wkładów kominkowych wodnych, z zamkniętą komorą spalania. Idealnie nadają się do rekuperacji.

Podstawowe różnice pomiędzy wkładami MODERN I RASTER:

Seria MODERN:

– wyłożenie paleniska szamotem
– szyba zwykła w stalowej ramie drzwi
– klamka okrągła

Seria RASTER:

– wyłożenie paleniska ceramiką REFRABOX
– szyba z sitodrukiem
– bezramowe drzwi (nie widoczna rama od frontu)
– klamka Design

Wkład Nemo 2 Dou jest wkładem wodnym z obustronnym przeszkleniem vis – a – vis.

Wkłady kominkowe UNICO TopECO charakteryzują się szeregiem szczegółów – tym iż płaszcz wodny został konstrukcyjnie umieszczony nadkomorą paleniskową. Umieszczenie w urządzeniu wymiennika wodnego secjalnie nad paleniskiem umożliwiło uzyskaniewysokiej sprawności – rzędu 87% i bardzo niskiej emisji CO która spełnia surowe normycertyfikatu BimSchV 2. Zaznaczyć ponad to trzeba że komora spalania, jak i ściany oraz podłoga wyłożone zostały secjalną ceramikąogniotrwałą o wysokiej pojemności cieplnej – (Refrabox lub szamot). Ceramika która kontroluje sprawneprzesyłanie ciepła do płaszcza wodnego. Wszystkie wkłady Nemo oznaczone serią TopEco są jednymi z najnowszych technologicznie na rynku i posiadająkomorę paleniska wyłożoną dwoma warstwami materiału – 30 mm izolacją i 30 mm szamotem lubceramiką Refrabox. Pozwala to urządzeniu na uzyskanie wysokiej temperatury w komorze, optymalizuje również processpalania a co najważniejsze – nie pozwala na zabrudzenie się szyby nawet stosując drewno opodwyższonej wilgotności. Wkład można zamówić z szybą zwykłą lub z wykonanym nadrukiemsitodrukowym – rastrem, który wizualnie powiększa front wkładu. Produkt można doposażyć w podwójnąszybę, która podwyższa temperaturę komory spalania oraz przyczyna się do zachowania czystościszyby. Dodatkowym, istotnym aspektem podwójnego przeszklenia jest zmniejszenie promieniowania ciepła na zewnątrz, do pomieszczenia, narzecz przekazania go do płaszcza wodnego.

Wkład posiada bardzo dobrze rozwiązany obieg powietrza w komorze spalania. Dzięki innowacyjnejkonstrukcji w zależności od fazy palenia powietrze może być dostarczone równocześnie z listwydolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania.Ilość powietrza docierającego do wkładu jest wówczas wysoka co ma dobry wpływ na rozpalanie siępodpałki i na rozpoczęcie właściwego procesu palenia. Przesuwając dźwignię zamyka się stopniowopowietrze „dolne” i w pozycji środkowej całość powietrza dociera do komory tylko „z góry” – fazazasadnicza. Dalsze przesuwanie suwaka powoduje stopniowe domykanie powietrza pierwotnego ażdo momentu jego całkowitego zamknięcia. Jedynym powietrzem dopływającym wówczas do komoryspalania, podtrzymującym żar w palenisku jest powietrze wtórne dostarczone specjalnymi kanałamido otworów, które znajdziemy w tylnych narożnikach komory spalania Powietrze wtórne mapozytywny wpływ na dopalanie spalin przez co równocześnie skutecznie ogranicza emisjęszkodliwych substancji oraz podwyższa sprawność wkładu.

Do wyboru mamy również kilka wzorów klamek, w przypadku modelu RASTER w gratisie, natomiastMODERN za dopłatą.

Do wkładu musimy również obligatoryjnie dokupić elektroniczny sterownik do sterowania pompami,doprowadzeniem powietrza do wkładu. Sterownik dobierany jest w zależności od układu – bufor lubbez bufora. Należy również zwrócić uwagę na fakt że sterownik możemy wybrać spośród kilkurodzajów wykończenia.

Do wkładu do układu zamkniętego należy również dokupić zawór termiczny !!

Dame techniczne:

Moc grzewcza [kw] 16
Szyba zwykła [mm] płaska 545 x 362
Szyba z nadrukiem [mm] płaska 611 x 428
Wysokość wkładu [mm] 1075
Szerokość wkładu [mm] 758
Głębokość wkładu [mm] 506
Sprawność [%] 78
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 350 – 500
Średnie zużycie opału max [kg/h] 5 – 6
Ciężar [kg] 190
Średnica komina [mm] 181
Pojemność wodna [l]/td> 30
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 98
Moc grzewcza obiegu wodnego [kW] 3 – 6