Kominki z Norwegii

Kominki z Norwegii

OFERTA

/ Wkłady kominkowe / Unico / Wkłady powietrzne

Wkłady kominkowe / Unico / Wkłady powietrzne

Unico Dragon 6XL


Unico – Firma wielokrotnie nagradzana złotym i brązowym płomieniem „Świata Kominków”, nagrodą EKO-Inspiracji 2014.

Wkład Dragon 6 XL charakteryzuje się dużym przeszkleniem i stosunkowo umiarkowaną mocą. Środek wykończony jest perfekcyjnie, na szczególną uwagę zasługują ramy drzwi od środka, oraz sam front kominka. Możliwy zakup wkładu w konfiguracji z podwójną szybą.

Podstawowe różnice pomiędzy wkładami MODERN I RASTER:

Seria MODERN:

- wyłożenie paleniska szamotem
- szyba zwykła w stalowej ramie drzwi
- klamka okrągła

Seria RASTER:

- wyłożenie paleniska ceramiką REFRABOX
- szyba z sitodrukiem 
- bezramowe drzwi (nie widoczna rama od frontu)
- klamka Design

Komora spalania, jak i ściany oraz podłoga wkładu wyłożone zostały ceramiką ogniotrwałą o wysokiej pojemności cieplnej w zależności od modelu - (Refrabox lub szamot), która kontroluje sprawne przesyłanie ciepła w urządzeniu. Pozwala to na uzyskanie wysokiej temperatury w kominku, optymalizuje również proces spalania a co najważniejsze – nie pozwala na zabrudzenie się szyby nawet stosując drewno o podwyższonej wilgotności. Wkład można zamówić z szybą zwykłą lub z sitodrukiem  - wykonanym nadrukiem, który wizualnie powiększa front wkładu. Wkład można doposażyć w podwójną szybę, która podwyższa temperaturę komory spalania oraz przyczynia się do zachowania czystości szyby. Dodatkowym, istotnym aspektem jest zmniejszenie promieniowania ciepła na zewnątrz na rzecz przekazania go do elementów akumulacyjnych jeśli wkład został w takie kominek wyposażony. Wkład posiada bardzo dobrze rozwiązany obieg powietrza w komorze spalania. Dzięki innowacyjnej konstrukcji w zależności od fazy palenia powietrze może być dostarczone równocześnie z listwy dolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania.


Do wyboru mamy również kilka wzorów klamek, w przypadku modelu RASTER w gratisie, natomiast MODERN za dopłatą.

Wkład można również wyposażyć w elementy akumulacyjne znacznie zwiększające oddawanie ciepła po wygaszeniu paleniska. Instalacja tych rozwiązań akumulacyjnych, głównie polega na układaniu ich na wkładzie kominkowym wzdłuż rury dymowej, lub przez wykorzystanie elementów ażurowych zawieszanych na bokach wkładu. Elementy betonowe, odbierając i akumulując ciepło, ograniczają również okresowe przegrzewanie się pomieszczeń wyrównując bilans cieplny budynku. Tylko takie rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo użytkowania ze względu na sposób zabudowy. Do dyspozycji mamy kilka możliwości.

- Płyty (ażury) akumulacyjne boczne 

- TERMO akumulacyjne nadstawki wraz z systemowym stojakiem na wkład z ciężkiego betonu

akumulacyjnego AkuMix.


Dane techniczne :

 
Moc grzewcza [kw] 4 - 12
Szyba zwykła [mm] płaska 649 x 341
Szyba z nadrukiem [mm] płaska 713 x 407
Wysokość wkładu [mm] 1113
Szerokość wkładu [mm] 777
Głębokość wkładu [mm] 431
Sprawność [%] 78
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3,5 - 4,5
Ciężar [kg] 175
Średnica komina [mm] 181
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 98

 

Ta strona korzysta z cookies OK