Kominki z Norwegii

Kominki z Norwegii

OFERTA

/ Wkłady kominkowe / Unico / Wkłady powietrzne

Wkłady kominkowe / Unico / Wkłady powietrzne

Unico Dragon 4B XL - szyba boczna


Unico – największa na dolnym śląsku firma zajmująca się produkcją stalowo- szamotowych wkładów kominkowych. Firma istnieje na rynku od 1988r, jest laureatem wielu nagród branżowych. Wielokrotnie nagradzana złotym i brązowym płomieniem „Świata Kominków”, nagrodą EKO-Inspiracji 2014.

Wersja z oznaczeniem 4B XL posiada wysoką szybę boczną bez szprosa, dzięki temu mamy możliwość większego podziwiania ognia. Wkład idealnie wpasowuje się w nowoczesny design. W zależności od wybranego modelu może być jednolita gięta lub dzielona.

Podstawowe różnice pomiędzy wkładami MODERN I RASTER:

Seria MODERN:

- wyłożenie paleniska szamotem
- szyba zwykła w stalowej ramie drzwi
- klamka okrągła
- szyba dzielona ( na życzenie za dopłatą jednolita )

Seria RASTER:

- wyłożenie paleniska ceramiką REFRABOX
- szyba z sitodrukiem - jednolita gięta
- bezramowe drzwi (nie widoczna rama od frontu)
- klamka Design

Komora spalania we wkładzie Unico Dragon 4B XL, jak i ściany oraz podłoga wkładu wyłożone zostały ceramiką ogniotrwałą o wysokiej pojemności cieplnej w zależności od modelu - (Refrabox lub szamot), która kontroluje sprawne przesyłanie ciepła w urządzeniu. Pozwala to na uzyskanie wysokiej temperatury w kominku, optymalizuje również proces spalania a co najważniejsze – nie pozwala na zabrudzenie się szyby nawet stosując drewno o podwyższonej wilgotności. Wkład można zamówić z szybą zwykłą lub z sitodrukiem  - wykonanym nadrukiem, który wizualnie powiększa front wkładu. Wkład można doposażyć za dopłatą w podwójną szybę, która podwyższa temperaturę komory spalania oraz przyczynia się do zachowania czystości szyby. Dodatkowym, istotnym aspektem jest zmniejszenie promieniowania ciepła na zewnątrz na rzecz przekazania go do elementów akumulacyjnych jeśli wkład został w takie kominek wyposażony. Wkład posiada bardzo dobrze rozwiązany obieg powietrza w komorze spalania. Dzięki innowacyjnej konstrukcji w zależności od fazy palenia powietrze może być dostarczone równocześnie z listwy dolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania.

Do wyboru mamy również kilka wzorów klamek, w przypadku modelu RASTER w gratisie, natomiast MODERN za dopłatą.

Dragon 4B XL można również wyposażyć w elementy akumulacyjne znacznie zwiększające oddawanie ciepła po wygaszeniu paleniska. Instalacja tych rozwiązań akumulacyjnych, głównie polega na układaniu ich na wkładzie kominkowym wzdłuż rury dymowej, lub przez wykorzystanie elementów ażurowych zawieszanych na bokach wkładu. Elementy betonowe, odbierając i akumulując ciepło, ograniczają również okresowe przegrzewanie się pomieszczeń wyrównując bilans cieplny budynku. Tylko takie rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo użytkowania ze względu na sposób zabudowy. Do dyspozycji mamy kilka możliwości.

- Płyty (ażury) akumulacyjne boczne 

- TERMO akumulacyjne nadstawki wraz z systemowym stojakiem na wkład z ciężkiego betonu

akumulacyjnego AkuMix.

Dane techniczne :

 
Moc grzewcza [kw] 5 - 17
Szyba zwykła [mm] narożna 685+343 x 396
Szyba z nadrukiem [mm] narożna 732+391 x 471
Wysokość wkładu [mm] 1103
Szerokość wkładu [mm] 764
Głębokość wkładu [mm] 566
Sprawność [%] 76
Ciężar [kg] 185
Średnica komina [mm] 201
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 125

 

Ta strona korzysta z cookies OK