Kominki z Norwegii

Kominki z Norwegii

OFERTA

/ Wkłady kominkowe / Unico / Wkłady powietrzne

Wkłady kominkowe / Unico / Wkłady powietrzne

Unico Dragon 4B - szyba boczna


Unico – największa na dolnym śląsku firma zajmująca się produkcją stalowo- szamotowych wkładów kominkowych. Firma istnieje na rynku od 1988r. Wielokrotnie nagradzana złotym i brązowym płomieniem „Świata Kominków”, nagrodą EKO-Inspiracji 2014.

Wersja z oznaczeniem 4B posiada szybę boczną bez szprosa. W zależności od wybranego modelu może być jednolita gięta lub dzielona.

Podstawowe różnice pomiędzy wkładami MODERN I RASTER:

Seria MODERN:

- wyłożenie paleniska szamotem
- szyba zwykła w stalowej ramie drzwi
- klamka okrągła
- szyba dzielona ( na życzenie za dopłatą jednolita )

Seria RASTER:

- wyłożenie paleniska ceramiką REFRABOX
- szyba z sitodrukiem - jednolita gięta
- bezramowe drzwi (nie widoczna rama od frontu)
- klamka Design

Komora spalania wkładu Unico Dragon 4B jak i ściany oraz podłoga wkładu wyłożone zostały ceramiką ogniotrwałą o wysokiej pojemności cieplnej w zależności od modelu - (Refrabox lub szamot), która kontroluje sprawne przesyłanie ciepła w urządzeniu. Pozwala to na uzyskanie wysokiej temperatury w kominku, optymalizuje również proces spalania a co najważniejsze – nie pozwala na zabrudzenie się szyby nawet stosując drewno o podwyższonej wilgotności. Wkład można zamówić z szybą zwykłą lub z sitodrukiem  - wykonanym nadrukiem, który wizualnie powiększa front wkładu. Wkład 4B jak i inne wersje, można doposażyć w podwójną szybę, która podwyższa temperaturę komory spalania oraz przyczynia się do zachowania czystości szyby. Dodatkowym, istotnym aspektem jest zmniejszenie promieniowania ciepła na zewnątrz na rzecz przekazania go do elementów akumulacyjnych jeśli wkład został w takie kominek wyposażony. Wkład posiada bardzo dobrze rozwiązany obieg powietrza w komorze spalania.
Dzięki innowacyjnej konstrukcji w zależności od fazy palenia powietrze może być dostarczone równocześnie z listwy dolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania.


Do wyboru mamy również kilka wzorów klamek, w przypadku modelu RASTER w gratisie, natomiast MODERN za dopłatą.

Wkład można również wyposażyć w elementy akumulacyjne znacznie zwiększające oddawanie ciepła po wygaszeniu paleniska. Instalacja tych rozwiązań akumulacyjnych, głównie polega na układaniu ich na wkładzie kominkowym wzdłuż rury dymowej, lub przez wykorzystanie elementów ażurowych zawieszanych na bokach wkładu. Elementy betonowe, odbierając i akumulując ciepło, ograniczają również okresowe przegrzewanie się pomieszczeń wyrównując bilans cieplny budynku. Tylko takie rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo użytkowania ze względu na sposób zabudowy. Do dyspozycji mamy kilka możliwości.

- Płyty (ażury) akumulacyjne boczne 

- TERMO akumulacyjne nadstawki wraz z systemowym stojakiem na wkład z ciężkiego betonu

akumulacyjnego AkuMix.

Dane techniczne :

 
Moc grzewcza [kw] 4 - 16
Szyba zwykła [mm] narożna 685+343 x 353
Szyba z nadrukiem [mm] narożna 732+391 x 428
Wysokość wkładu [mm] 1060
Szerokość wkładu [mm] 764
Głębokość wkładu [mm] 566
Sprawność [%] 76
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 350 - 500
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3 - 6
Ciężar [kg] 177
Średnica komina [mm] 201
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 125


 

Ta strona korzysta z cookies OK