Kominki z Norwegii

Kominki z Norwegii

OFERTA

/ Wkłady kominkowe / Unico / Wkłady powietrzne

Wkłady kominkowe / Unico / Wkłady powietrzne

Unico Dragon 4 Duo


Unico – największa na dolnym śląsku firma, która zajmuje się produkcją stalowo- szamotowych wkładów kominkowych. Firma pochwalić się może sporą tradycją, istnieje na rynku od 1988r. Jest laureatem wielu nagród. Wielokrotnie była nagradzana złotym i brązowym płomieniem „Świata Kominków”, nagrodą EKO-Inspiracji 2014.

Wkład Unico Dragon 4 Duo jest dużą konstrukcją stalowo - szamotową z zamkniętą komorą z drzwiami po obu stronach paleniska. Wkład posiada podwójne przeszklenie vis-a-vis. Dostępny jest w dwóch wersjach wyposażenia, modern i raster.

Podstawowe różnice pomiędzy wkładami MODERN I RASTER:


Seria MODERN:

- wyłożenie paleniska szamotem
- szyba zwykła w stalowej ramie drzwi
- klamka okrągła

Seria RASTER:

- wyłożenie paleniska ceramiką REFRABOX
- szyba z sitodrukiem 
- bezramowe drzwi (nie widoczna rama od frontu)
- klamka Design

Komora spalania wkładu, jak i ściany oraz podłoga wyłożone zostały ceramiką ogniotrwałą, charakteryzującą się wysoką pojemnością cieplną w zależności od modelu - (Refrabox lub szamot), która kontroluje sprawne przesyłanie ciepła w urządzeniu. Pozwala to na uzyskanie wysokiej temperatury w kominku, optymalizuje również proces spalania a co najważniejsze – nie pozwala na zabrudzenie się szyby nawet stosując drewno o podwyższonej wilgotności. Wkład można zamówić z szybą zwykłą lub z sitodrukiem  - wykonanym nadrukiem, który wizualnie powiększa front wkładu (w zależności od wybranego modelu modern-raster). Wkład można doposażyć w podwójną szybę, która podwyższa temperaturę komory spalania oraz przyczynia się do zachowania czystości szyby. Dodatkowym, istotnym aspektem jest zmniejszenie promieniowania ciepła na zewnątrz na rzecz przekazania go do elementów akumulacyjnych jeśli wkład został w takie kominek wyposażony. Wkład posiada bardzo dobrze rozwiązany obieg powietrza w komorze spalania. Dzięki innowacyjnej konstrukcji w zależności od fazy palenia powietrze może być dostarczone równocześnie z listwy dolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą) – dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania.


Do wyboru mamy również kilka wzorów klamek, w przypadku modelu RASTER w gratisie, natomiast MODERN za dopłatą.

Wkład można również wyposażyć w elementy akumulacyjne znacznie zwiększające oddawanie ciepła po wygaszeniu paleniska. Instalacja tych rozwiązań akumulacyjnych, głównie polega na układaniu ich na wkładzie kominkowym wzdłuż rury dymowej, lub przez wykorzystanie elementów ażurowych zawieszanych na bokach wkładu. Elementy betonowe, odbierając i akumulując ciepło, ograniczają również okresowe przegrzewanie się pomieszczeń wyrównując bilans cieplny budynku. Tylko takie rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo użytkowania ze względu na sposób zabudowy. Do dyspozycji mamy kilka możliwości.

- Płyty (ażury) akumulacyjne boczne 

- TERMO akumulacyjne nadstawki wraz z systemowym stojakiem na wkład z ciężkiego betonu

akumulacyjnego AkuMix.


Dane techniczne :
 
Moc grzewcza [kw] 4 - 16
Szyba zwykła [mm] 606 x 362
Szyba z nadrukiem [mm] 673 x 428
Wysokość wkładu [mm] 1056
Szerokość wkładu [mm] 736
Głębokość wkładu [mm] 681
Sprawność [%] 76
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3 - 6
Ciężar [kg] 160
Średnica komina [mm] 201
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 125


 

Ta strona korzysta z cookies OK