Kominki z Norwegii

Kominki z Norwegii

OFERTA

/ Artykuły branżowe / Porady

Artykuły branżowe / Porady

\"PORĄB I SPAL\" - Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie, czyli najlepsza lektura dla posiadacza kominkaPorąb i spal - Autor Lars Mytting
Książka do nabycia wraz z piecem, lub wkładem Jotul w Salonie SCH-KOM Jotul Rzeszów !!

 

 

Przedstawiona książka to opowieść, którą z powodzeniem możemy czytać siedząc przy kominku. Jest to również ciekawa pozycja popularnonaukowa, przybliżająca nam wszystko to co powinniśmy, jako posiadacze kominka, a tym bardziej Jotula - wiedzieć o drewnie. Książka podzielona jest na rozdziały, o różnej tematyce. Każdy rozdział został dość szczegółowo omówiony. Autor porusza tematy związane z pozyskaniem drewna, wyjaśnia że nie wystarczy tylko ściąć drzewo, by następnie móc uzyskać z niego ciepło podczas jego spalania. Wyjaśnia że drzewo najlepiej przygotować na zimę już wiosną, gdyż wtedy najlepiej wyschnie i będzie lepiej się paliło. Autor objaśnia szereg metod na sprawdzenie czy drewno jest wystarczająco suche - najłatwiej jest posmarować końce polana płynem do mycia naczyń i dmuchnąć z drugiej strony.. Dowodzi że suche drewno jest na tyle porowate, że sprawnie przepuszcza powietrze,a  tym samym powinny po drugiej stronie pojawić się bąbelki. - wydaje się to absurdalne na pierwszy rzut oka,a jednak jest to sprawdzona metoda.

Lars Mytting ciekawie opowiada zabierając swojego czytelnika w świat norweskiego drewna. Oprócz technicznych rzeczy jak choćby rodzaje pił, siekier, pieców czy nawet sposobów układania drewna, w książce zawarł również historie ludzi związanych z drzewem. Te dość urokliwe opowieści pokazują oddanie i pasję. Całość książki dopełniają piękne fotografie, które nadają książce specyficznego klimatu. "Porąb i spal" to ukłon w stronę prostego życia z dala od zgiełku cywilizacji. 


"Porąb i spal" -  Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie - śmiało możemy powiedzieć, że jest to swego rodzaju kompendium wiedzy o drewnie. Książka idealnie sprawdza się jako prezent, a zwłaszcza dla osób, dla których drewno jest dość bliskie. Dla entuzjastów palenia w kominkach, i dla podobnych do autora, którzy na co dzień mają do czynienia z drewnem.
Porąb i spal to bez wątpienia interesująca pozycja, którą idealnie czyta się, siedząc przy rozpalonym kominku..


 

Ta strona korzysta z cookies OK